Ori Park Funchalqui 04-01-2007 12:40
Resultscreated by OE2003 © Stephan Krämer 2005

   Pl   Stno Name                         YB Club                             Time 



Seniores Femininos  (12)  2.9 km   23 C           

    1   2174 ANA PAULA RODRIGUES          67 INDIVIDUAL                      21:35 
    2   2630 ISABEL FAGUNDES              79 CAMadeira                       22:54 
    3   2289 NÉLIA SOUSA                     CAMadeira                       23:39 
    4   2488 ALEXANDRA SOUSA              78 CAMadeira                       23:41 
    5   2475 ELISABETE ALVES                 CAMadeira                       25:16 
    6   1004 KRISTINA GAJDA               77 USK Praha                       25:51 
    7   3783 SOFIA FERNANDES              79 CAMadeira                       26:16 
    8   3150 EUGÉNIA AZEVEDO                 CP Telecom                      31:51 
    9   2272 ADRIANA LADEIRA                 CAMadeira                       33:35 
   10   2321 LETÍCIA SOUSA                83 CAMadeira                       33:42 
   11   3210 NI PERDIGÃO                     CMOFunchal                      41:34 

        3338 RUTE SILVA                      CAMadeira                          mp 



Seniores Masculinos  (17) 3.6 km   26 C           

    1   1676 SIDÓNIO FREITAS                 CMOFunchal                      21:18 
    2   2026 ORLANDO BARROS                  CCD S JOSÉ                      21:44 
    3   2151 BRUNO BERENGUER                 CCD S JOSÉ                      22:53 
    4   2983 JOÃO GOMES                   78 CAMadeira                       23:41 
    5   1017 MIGUEL GONÇALVES             81 CAMadeira                       24:23 
    6   2982 FREDERICO JESUS              72 CAMadeira                       25:10 
    7   2161 SIDÓNIO JESUS                78 CAMadeira                       25:50 
    8   2125 ARMANDO DA SILVA                CAMadeira                       27:05 
    9   2804 NELSON NUNES                 74 CMOFunchal                      28:53 
   10   2369 BRUNO MENDES                    CAMadeira                       29:20 
   11   1003 PATRÍCIO LOPES               76 LUDENS                          31:40 
   12   3711 SANDRO RODRIGUES             71 CAMadeira                       33:18 
   13   1035 FILIPE F                        CP Telecom                      34:32 
   14   2511 PEDRO MEDEIROS               84 CMOFunchal                      36:06 
   15   3788 MARCO ROSÁRIO                72 CAMadeira                       37:05 

        2323 AFONSO FREITAS               80 CAMadeira                          mp 
        2299 LICÍNIO FEIJÃO               66 CAMadeira                          mp 



Veteranos Masculinos  (12 3.4 km   25 C           

    1   2150 XAVIER VIEIRA                69 CAMadeira                       20:34 
    2   1005 JAN GADJA                    68 USK Praha                       23:18 
    3   2288 JOÃO SOARES                  62 CAMadeira                       24:22 
    4   2120 JUSTINO NOBREGA                 CMOFunchal                      24:39 
    5   2271 RICARDO LADEIRA                 CAMadeira                       27:52 
    6   3045 EUSÉBIO SILVA                64 CAMadeira                       28:35 
    7   2266 JOSÉ NUNES                      CAMadeira                       29:31 
    8   2166 JOÃO LUZ                        CAMadeira                       29:39 
    9   3983 JOSÉ SARDINHA                   CP Telecom                      30:42 
   10   3992 ANTONIO AMADOR                  CMOFunchal                      31:55 
   11   3148 PEDRO GONÇALO                   CP Telecom                      42:22 

        2168 MAURO GOMES                  72 CAMadeira                          mp 



Juniores Femininos  (4)   2.9 km   23 C           

    1   3817 DÉBORA SILVA                    O LICEU                         32:09 
    2   3313 LAURA NIEVES                    CP Telecom                      33:55 
    3   3041 EVA SILVA                    94 CAMadeira                       34:44 
    4   1007 JOANA CORREIA                90 O LICEU                         57:29 



Juniores Masculinos  (6)  3.4 km   25 C           

    1   1028 RUBEN CORREIA                   CAMadeira                       23:40 
    2   1024 CARLOS FREITAS                  CAMadeira                       28:25 
    3   3787 ANTÓNIO TREMURA                 CAMadeira                       32:28 
    4   3982 LUIS FREITAS                    CP Telecom                      38:02 
    5   3020 DIOGO LADEIRA                   CAMadeira                       39:16 
    6   1011 FRANCISCO AZEVEDO            91 O LICEU                         46:23 



OPT Médio  (25)           2.3 km   20 C           

    1   1000 DUARTE MARTINS               83 INDIVIDUAL                      17:38 
    2   1014 JOÃO PAULO SILVA             88 INDIVIDUAL                      18:40 
    3   3712 SUSANA GRAÇA/ DINIS FERREI      CAMadeira                       20:44 
    4   1012 GUILHERME MENDONÇA           90 INDIVIDUAL                      21:08 
    5   1033 NÉLIO FREITAS/ DINARTE FRE      CCD S JOSÉ                      21:16 
    6   3335 DANIEL FARIA                 77 CAMadeira                       21:17 
    7   3981 CRISTINA FREITAS                CP Telecom                      22:04 
    8   1043 BRUCE SILVA                     INDIVIDUAL                      22:05 
    9   1042 LUIS FARIA                      INDIVIDUAL                      22:21 
   10   1027 NATERCIA GARCIA/ CATARINA    80 CAMadeira                       24:29 
   11   1022 LUÍS SOUSA/ MIGUEL CORREIA   82 CAMadeira                       26:01 
   12   3149 FRANCISCO AZEVEDO               CP Telecom                      26:24 
   13   1023 TANIA ABREU/ CÁTIA ABREU     80 CAMadeira                       27:10 
   14   1041 PEDRO/JOANA/ TIAGO              O LICEU                         27:44 
   15   3984 SANDRA/ VALENTINA               CP Telecom                      29:38 
   16   1038 NÁDIA GOMES/ NÍDIA NASCIME      INDIVIDUAL                      32:14 
   17   1034 FÁTIMA COSTA/ MARIA RIBEIR      CCD S JOSÉ                      32:20 
   18   1040 CARLOS SILVA                    CAMadeira                       33:11 
   19   1008 MONICA/CRISTINA/ MICAELA        O LICEU                         35:52 
   20   1039 VÂNIA JESUS/ ALEXANDRA REI      INDIVIDUAL                      37:09 
   21   1002 SARA MORAIS/ MORAIS          95 INDIVIDUAL                      37:47 
   22   1025 JOSÉ MANUEL HENRIQUES        56 CP Telecom                      42:16 
   23   1001 JOSÉ ROSÁRIO                 59 INDIVIDUAL                      49:15 
   24   1015 MICAELA MARTINS/ MARLENE R      O LICEU                         50:08 

        1036 JOÃO DIREITINHO                 INDIVIDUAL                         mp 



OPT Fácil  (8)            1.4 km   19 C           

    1   1026 TANIA LOURENÇO                  CP Telecom                      14:20 
    2   1018 RUBINA CARDOSO/ LUISA CARV   81 INDIVIDUAL                      14:26 
    3   1037 GABRIELA REIS/ KAROLINA BA      INDIVIDUAL                      15:25 
    4   1030 PEDRO VIEIRA/ GONÇALO OLIM      CCD S JOSÉ                      16:05 
    5   1016 DIOGO GRAÇA                  92 CAMadeira                       19:25 
    6   3780 ZAIDA GRANITO/ VERÓNICA NO      CCD S JOSÉ                      19:51 
    7   1029 GRAÇA SERRÃO JOSÉ DIAS          CCD S JOSÉ                      22:43 
    8   3312 ADELINA/ ANGELA NIEVES          CP Telecom                      51:08