Ori Park Ribeira Bravadom 17-06-2007 10:30
Resultscreated by OE2003 © Stephan Krämer 2007

    Pl    Stno Name                                                    YB Club                                    Time 



JUNIORES FEM  (3)         1.6 km  20 m   22 C     

     1    3817 DEBORA SILVA                                               (130) O LICEU                          16:07 
     2    3041 EVA SILVA                                               94 (062) CAMadeira                        24:21 

          3313 LAURA NIEVES                                            88 (039) CP TELECOM                         dns 



JUNIORES MASC  (9)        2.0 km  20 m   23 C     

     1      21 DUARTE HENRIQUES                                           (130) O LICEU                          21:08 
     2    3989 FILIPE PORTELA                                          90 (039) CP TELECOM                       23:57 
     3      19 FRANCISCO AZEVEDO                                          (130) O LICEU                          25:15 
     4    4164 GONCALO OLIM                                            95 (124) CCD S JOSE                       25:48 
     5      20 FABIO LEAL                                                 (130) O LICEU                          25:54 
     6       7 BRUCE SILVA                                             90 (039) CP TELECOM                       26:38 
     7    4161 PEDRO VIEIRA                                            94 (124) CCD São José                     33:49 

          3982 LUIS FREITAS                                               (039) CP TELECOM                          mp 
          3020 DIOGO LADEIRA                                           93 (062) CAMadeira                          dns 



SENIORES FEM  (7)         2.0 km  20 m   23 C     

     1    2289 NELIA SOUSA                                             73 (062) CAMadeira                        16:42 
     2    2630 ISABEL FAGUNDES                                         79 (062) CAMadeira                        17:38 
     3    3338 RUTE SILVA                                              79 (062) CAMadeira                        19:46 
     4    2475 ELISABETE ALVES                                            (062) CAMadeira                        20:26 
     5      22 SONIA BARROS                                               (000) INDIVIDUAL                       20:32 
     6    2272 ADRIANA LADEIRA                                         64 (062) CAMadeira                        23:47 
     7    3713 SUSANA GRACA                                            76 (062) CAMadeira                        24:39 



SENIORES MASC  (22)       2.4 km  20 m   26 C     

     1    3026 ORLANDO BARROS                                             (124) CCD São José                     14:53 
     2    1676 SIDONIO FREITAS                                         73 (073) CMO FUNCHAL                      16:55 
     3    2511 PEDRO MEDEIROS                                          84 (073) CMO FUNCHAL                      18:08 
     4    2983 JOAO GOMES                                              78 (062) CAMadeira                        18:23 
     5      28 NELSON BAROCA                                              (062) CAMadeira                        19:29 
     6    2369 BRUNO MENDES                                            81 (062) CAMadeira                        20:36 
     7      27 RUI RODRIGUES                                              (062) CAMadeira                        20:43 
     8    3027 PEDRO ALVES                                             83 (062) CAMadeira                        21:11 
     9      34 ALIPIO SILVA                                               (062) CAMadeira                        21:36 
    10    3711 SANDRO RODRIGUES                                        71 (062) CAMadeira                        22:57 
    11      12 EMANUEL COSTA                                           77 (000) INDIVIDUAL                       24:04 
    12    2631 JOAO NUNES                                              77 (062) CAMadeira                        24:05 
    13      10 SERGIO LOPES                                            79 (062) CAMadeira                        26:27 
    14    2320 LUIS SOUSA                                              82 (062) CAMadeira                        27:41 
    15       3 RICARDO SILVA                                           81 (062) CAMadeira                        29:07 
    16    3712 DINIS FERREIRA                                          76 (062) CAMadeira                        29:14 
    17    4199 FILIPE FREITAS                                             (039) CP TELECOM                       34:48 
    18      24 JOAO DIREITINHO                                            (000) INDIVIDUAL                       37:15 

          4197 MIGUEL GONCALVES                                        81 (062) CAMadeira                           mp 
          4194 DUARTE MARTINS                                          83 (062) CAMadeira                           mp 
          2084 GONCALO SILVA                                           80 (062) CAMadeira                           mp 
            29 FREDERICO JESUS                                            (062) CAMadeira                           mp 



VETERANOS MASC  (14)      2.4 km  30 m   25 C     

     1    2150 XAVIER VIEIRA                                           69 (062) CAMadeira                        14:40 
     2    2288 JOAO SOARES                                             62 (062) CAMadeira                        17:46 
     3    2156 NUNO GONCALVES                                          66 (073) CMO FUNCHAL                      19:19 
     4    2271 RICARDO LADEIRA                                         65 (062) CAMadeira                        20:16 
     5    2120 JUSTINO NOBREGA                                         55 (073) CMO FUNCHAL                      20:43 
     6    2162 FRANCISCO JESUS                                         70 (062) CAMadeira                        22:03 
     7    4047 ANDRE PEREIRA                                           67 (073) CMO FUNCHAL                      22:15 
     8    3045 EUSEBIO SILVA                                           64 (062) CAMadeira                        22:56 
     9    2168 MAURO GOMES                                             72 (062) CAMadeira                        23:48 
    10    2268 JOAO MENDONCA                                           71 (062) CAMadeira                        24:44 
    11    3147 EMANUEL ABREU                                           61 (039) CP TELECOM                       30:35 
    12    3148 PEDRO GONCALO                                           62 (039) CP TELECOM                       36:41 
    13    4196 CARLOS SILVA                                            62 (062) CAMadeira                        38:02 

          3983 JOSE SARDINHA                                           64 (039) CP TELECOM                          mp 



OPT FÁCIL  (7)            1.5 km  20 m   23 C     

     1    3584 ANA ABREU/ ARTUR PORTELA                                   (039) CP TELECOM                       16:49 
     2       8 CARMEN/MARSRIDA/ JUANA                                     (000) INDIVIDUAL                       22:45 
     3    3990 ELIANE/ALCIONE/ LINA BRITO                                 (039) CP TELECOM                       28:31 
     4       5 MARIA AZEV/ROSA/ LUIS OLIVEIRA                          55 (039) CP TELECOM                       35:53 
     5      23 CARINA/ FABRICIO                                           (000) INDIVIDUAL                       38:19 

             9 ANA DUALIBI                                             74 (000) INDIVIDUAL                          mp 
            15 MARISA GOMES/ RITA SILVA                                   (000) INDIVIDUAL                         dns 



OPT MÉDIO  (15)           1.6 km  20 m   22 C     

     1      17 LUIS GOMES/ FERNANDO DIAS                                  (500) DME/UMA                          15:16 
     2       4 SUSANA BARRETO                                          80 (000) INDIVIDUAL                       15:36 
     3    3335 DANIEL FARIA                                            77 (062) CAMadeira                        16:22 
     4      11 ANA PIMENTA                                             79 (062) CAMadeira                        18:35 
     5      25 FATIMA COSTA/ JOAO FREITAS                                 (124) CCD São José                     19:08 
     6    3334 LINA GOUVEIA/ CRISTINA FREIRE                              (062) CAMadeira                        20:09 
     7       1 ANA TEIXEIRA/ LUIS ALVES                                81 (000) INDIVIDUAL                       20:12 
     8    3981 CRISTINA FREIT/ PAULO MENDONCA                          83 (039) CP TELECOM                       20:26 
     9      26 EMANUEL AZEVEDO/ JOAO ROBERTO                              (124) CCD São José                     22:41 
    10      18 RAQUEL SPINOLA/ ANA MATILDE                                (000) INDIVIDUAL                       41:07 

          3984 SANDRA MENDONCA/ VALENTINA PATRICIA                        (039) CP TELECOM                          mp 
          3337 ANDREIA FREITAS                                         77 (062) CAMadeira                           mp 
          3312 ADELINA NIEVES/ ANGELA NIEVES                              (039) CP TELECOM                         dns 
             6 JOSE HENRIQUES                                          56 (039) CP TELECOM                         dns 
            14 ANA RODRIGUES/ CLAUDIA MAGALHAES                           (000) INDIVIDUAL                         dns