Ori Park S. Vicentedom 04-02-2007 13:20
Resultscreated by OE2003 © Stephan Krämer 2005

   Pl   Stno Name                         YB Club                             Time 



Juniores Masc  (5)        2.3 km   30 C           

    1   3023 RUBEN CORREIA                   CAMadeira                       19:23 
    2   3021 CARLOS FREITAS                  CAMadeira                       23:29 
    3    106 DUARTE MACEDO                   CAMadeira                       24:39 
    4    110 FRANCISCO AZEVEDO               O Liceu                         36:18 
    5   3982 LUIS FREITAS                    CP Telecom                      36:43 



Juniores Fem  (3)         2.2 km   30 C           

    1   3817 DÉBORA SILVA                    O Liceu                         26:50 

         111 JOANA CORREIA                   O Liceu                            mp 
        3816 PRISCILA GONÇALVES              O Liceu                           dns 



Seniores Masc  (21)       2.3 km   30 C           

    1   1676 SIDÓNIO FREITAS                 CMOFunchal                      12:50 
    2   2026 ORLANDO BARROS                  CCDS JOSÉ                       14:51 
    3   2983 JOAO GOMES                      CAMadeira                       15:08 
    4   2161 SIDÓNIO JESUS                   CAMadeira                       15:15 
    5   2982 FREDERICO JESUS                 CAMadeira                       15:27 
    6   2125 ARMANDO SILVA                   CAMadeira                       15:39 
    7   2511 PEDRO MEDEIROS                  CMOFunchal                      16:14 
    8   2369 BRUNO MENDES                    CAMadeira                       18:43 
    9   2980 RUI RODRIGUES                   CAMadeira                       18:46 
   10   3027 PEDRO ALVES                     CAMadeira                       19:46 
   11   3785 NELSON BAROCA                   CAMadeira                       20:26 
   12   2773 MARCO VIEIRA                    CMOFunchal                      20:31 
   13   2320 LUIS SOUSA                      CAMadeira                       28:27 
   14   3788 MARCO ROSARIO                   CAMadeira                       29:29 

        2151 BRUNO BERENGUER                 CCDS JOSÉ                          mp 
        3711 SANDRO RODRIGUES                CAMadeira                          mp 
        2162 FRANCISCO JESUS                 CAMadeira                         dns 
        2762 FÁBIO RODRIGUES                 CMOFunchal                        dns 
         101 PEDRO VAREJAO                   Individual                        dns 
        2323 AFONSO FREITAS                  CAMadeira                         dns 
        2082 GONÇALO SILVA                   CAMadeira                         dns 



Seniores Fem  (9)         2.2 km   30 C           

    1   2289 NELIA SOUSA                     CAMadeira                       19:26 
    2   3783 SOFIA FERNANDES                 CAMadeira                       25:53 
    3   2272 ADRIANA LADEIRA                 CAMadeira                       29:29 
    4   3217 RUBINA ROCHA                    CMOFunchal                      30:27 

        3150 EUGÉNIA AZEVEDO                 CP Telecom                         mp 
        9999 LETICIA SOUSA                   CAMadeira                         dns 
        2630 ISABEL FAGUNDES                 CAMadeira                         dns 
        2475 ELISABETE ALVES                 CAMadeira                         dns 
        2488 ALEXANDRA SOUSA                 CAMadeira                         dns 



Veteranos Masc  (8)       2.2 km   30 C           

    1   2150 XAVIER VIEIRA                   CAMadeira                       13:20 
    2   2288 JOAO SOARES                     CAMadeira                       15:43 
    3   2271 RICARDO LADEIRA                 CAMadeira                       19:48 
    4   3045 EUSÉBIO SILVA                   CAMadeira                       21:01 
    5   2266 JOSÉ NUNES                      CAMadeira                       21:54 

        2120 JUSTINO NOBREGA                 CMOFunchal                         mp 
        2156 NUNO GONÇALVES                  CMOFunchal                         mp 
        2111 RAMIRO ALVES                    CAMadeira                         dns 



OPT Medio  (26)           2.2 km   29 C           

    1    100 MIGUEL GONÇALVES                CAMadeira                       16:00 
    2   3147 EMANUEL/ ANA ABREU              CP Telecom                      18:46 
    3   3981 CRISTINA FREITAS                CP Telecom                      19:05 
    4    104 GUILHERME MENDONÇA              CAMadeira                       21:00 
    5     94 JOSE HENRIQUES/ BRUCE SILV      CP Telecom                      22:24 
    6   3149 FRANCISCO AZEVEDO               CP Telecom                      24:00 
    7    102 RUBEN SILVA/ JOAO PAULO SI      CAMadeira                       26:30 
    8     93 FÁTIMA COSTA                    CCDS JOSÉ                       26:49 
    9   3335 DANIEL FARIA/ ALEXANDRA MO      CAMadeira                       27:49 
   10   3984 SANDRA MENDONÇA/ VALENTINA      CP Telecom                      29:16 
   11   2321 LETICIA SOUSA/ MIGUEL ANGE      CAMadeira                       29:48 
   12     97 MARIA DO CEU GONÇALVES          Individual                      36:35 
   13   3990 ELIANE/FILIPE/ CATARINA/AR      CP Telecom                      37:03 
   14    105 BERNARDINO SIMÕES               Individual                      37:09 
   15     88 NATERCIA GARCIAS                CAMadeira                       42:38 
   16    114 NÁDIA GOMES/ NÍDIA              Individual                      53:23 
   17    109 MÓNICA/CARLA/ JOÃO/DIANA        Individual                      58:51 
   18    108 MARTA/MARGARIDA/ CLAUDIA/G      Individual                    1:00:51 

          96 SUSANA CARLOS SILVA             CAMadeira                          mp 
         103 ANDREIA AZEVEDO                 CAMadeira                          mp 
         107 TANIA ABREU/ CATIA ABREU        CAMadeira                          mp 
         115 ISABEL DINIS/ CATARINA VEL      Individual                         mp 
          92 JOÃO FREITAS                    CCDS JOSÉ                         dns 
        3819 RICARDO JASMINS/ NICOLE GO      O Liceu                           dns 
          99 FRANCISCO/ JOANA CORREIA        O Liceu                           dns 
        3988 FILIPE PORTELA/ CATARINA G      CP Telecom                        dns 



OPT Fácil  (9)            2.0 km   30 C           

    1     95 FILIPA/TANIA/ VILMA             CP Telecom                      24:17 
    2     91 GONÇALO OLIM                    CCDS JOSÉ                       34:56 
    3   3041 EVA SILVA                       CAMadeira                       43:11 
    4    112 MÓNICA/MICAELA/ CRISTINA        O Liceu                       1:00:24 
    5     11 VÂNIA/ ALEXANDRA                Individual                    1:10:33 

          90 PEDRO VIEIRA                    CCDS JOSÉ                          mp 
        3020 DIOGO LADEIRA                   CAMadeira                          mp 
          98 ANTONIO TREMURA                 CAMadeira                         dns 
        4080 DAVID ALVES                     CAMadeira                         dns