Ori Park São Vicente (Ponta Delgada)ter 18-03-2008 20:24
Resultscreated by OE2003 © Stephan Krämer 2007

    Pl    Stno Name                                        YB Club                                    Time 



INICIADOS  (17)           2.1 km   15 C           

     1    4165 EMANUEL AZEVEDO                                (139) GDE                              23:20 
     2    4334 TELMO DIOGO                                    (139) GDE                              25:17 
     3    4362 GONÇALO OLIM                                   (139) GDE                              26:59 
     4    4342 DAVID CAMARA                                   (139) GDE                              28:04 
     5    4361 JOAO VIEIRA                                    (139) GDE                              31:18 
     6    4349 ISABELA ABREU                                  (139) GDE                              33:53 
     7      77 NISIA AGUIAR                                   (139) GDE                              34:20 
     8    4343 JOSÉ DANIEL                                    (139) GDE                              35:21 
     9      85 JOSÉ AZEVEDO                                   (139) GDE                              37:31 
    10      78 SONIA SA/ ANA FREITAS                          (139) GDE                              38:10 
    11      91 SARA MORAIS                                 95 (062) CAMadeira                        41:04 
    12    4332 CARINA VELOSA/ MARINA SILVA                    (139) GDE                              43:15 
    13       7 MARIA SOARES                                   (062) CAMadeira                        44:24 

            63 JOAO CARLOS SILVA                              (139) GDE                                 mp 
          4344 MARINA SILVA                                   (139) GDE                                dns 
          4331 RICARDO SILVA                                  (139) GDE                                dns 
            74 AFONSO SILVA                                   (139) GDE                                dns 



JUVENIS  (6)              2.3 km   15 C           

     1    4200 FRANCISCO AZEVEDO                              (130) O LICEU                          25:12 
     2    4354 VITOR ORNELAS                                  (062) CAMadeira                        28:13 
     3    3020 DIOGO LADEIRA                                  (062) CAMadeira                        33:50 
     4    4477 SARA CAIRES                                    (130) O LICEU                          35:57 
     5      87 FILIPA GONCALVES                               (130) O LICEU                          37:42 

          3787 ANTONIO TREMURA                                (062) CAMadeira                          dns 



JUNIORES FEM  (5)         2.7 km   18 C           

     1    3817 DEBORA SILVA                                   (130) O LICEU                          28:13 
     2    3041 EVA SILVA                                   94 (062) CAMadeira                        35:24 
     3    4199 JOANA CORREIRA                                 (130) O LICEU                          38:59 

            86 PETRA VANESSA                                  (130) O LICEU                             mp 
          3313 LAURA NIEVES                                   (039) CP TELECOM                         dns 



JUNIORES MASC  (1)        3.0 km   16 C           

     1    4465 DUARTE FARIA                                91 (062) CAMadeira                        36:43 



SENIORES FEM  (12)        3.1 km   16 C           

     1    2289 NELIA SOUSA                                    (062) CAMadeira                        37:27 
     2    3338 RUTE SILVA                                     (062) CAMadeira                        39:27 
     3    2630 ISABEL FAGUNDES                             79 (062) CAMadeira                        41:15 
     4      90 ELISABETE ALVES                                (062) CAMadeira                        42:23 
     5    4084 SANDRA SANTOS                               79 (062) CAMadeira                        45:15 
     6    3713 SUSANA GRACA                                   (062) CAMadeira                        45:30 
     7    2272 ADRIANA LADEIRA                                (062) CAMadeira                        45:34 
     8    3210 NIVALDA PERDIGAO                            72 (073) CMO FUNCHAL                      49:04 
     9    3150 EUGENIA AZEVEDO                             65 (039) CP TELECOM                       49:45 
    10    3286 DONITA BARRADAS                             78 (073) CMO FUNCHAL                    1:08:48 

          4425 ANA GOUVEIA                                 80 (137) LCM                                dns 
          2488 ALEXANDRA SOUSA                             78 (062) CAMadeira                          dns 



SENIORES MASC  (19)       4.2 km   17 C           

     1      88 NUNO GONCALVES                                 (073) CMO FUNCHAL                      33:37 
     2    3785 NELSON BAROCA                               80 (062) CAMadeira                        36:25 
     3    2161 SIDONIO JESUS                               78 (062) CAMadeira                        36:30 
     4    4197 MIGUEL GONCALVES                            81 (062) CAMadeira                        37:03 
     5    2983 JOAO GOMES                                     (062) CAMadeira                        37:07 
     6    3027 PEDRO ALVES                                 83 (062) CAMadeira                        39:06 
     7    2323 AFONSO FREITAS                              80 (062) CAMadeira                        40:10 
     8    2084 GONÇALO SILVA                               80 (062) CAMadeira                        40:43 
     9    2512 VITOR SOUSA                                 74 (073) CMO FUNCHAL                      41:40 
    10    2773 MARCO VIEIRA                                78 (073) CMO FUNCHAL                      42:42 
    11    4198 SERGIO LOPES                                   (062) CAMadeira                        43:23 
    12    3712 DINIS FERREIRA                                 (062) CAMadeira                        43:51 
    13    2980 RUI RODRIGUES                                  (062) CAMadeira                        46:02 
    14    4213 EMANUEL COSTA                               77 (062) CAMadeira                        46:25 
    15    4492 MAURICIO MENDES                             77 (062) CAMadeira                        48:53 
    16    4422 JOAO DIREITINHO                                (137) LCM                              49:51 
    17    2314 LUIS SOUSA                                  82 (062) CAMadeira                        51:36 
    18    4461 MARCO RIBEIRO                               78 (062) CAMadeira                        53:40 

          2804 NELSON NUNES                                   (073) CMO FUNCHAL                        dns 



VETERANOS MASC  (16)      3.9 km   19 C           

     1    4047 ANDRE PEREIRA                                  (073) CMO FUNCHAL                      32:03 
     2    2982 FREDERICO JESUS                             72 (062) CAMadeira                        32:15 
     3    2141 SERGIO PERDIGAO                             72 (073) CMO FUNCHAL                      34:49 
     4    3045 EUSEBIO SILVA                               64 (062) CAMadeira                        35:05 
     5    2271 RICARDO LADEIRA                                (062) CAMadeira                        36:44 
     6    2264 CARLOS MORAIS                               63 (062) CAMadeira                        38:44 
     7    2120 JUSTINO NOBREGA                             55 (073) CMO FUNCHAL                      42:16 
     8    2112 JOAO FREITAS                                68 (062) CAMadeira                        42:44 
     9    2268 JOAO MENDONÇA                                  (062) CAMadeira                        43:04 
    10    3983 JOSE SARDINHA                               64 (039) CP TELECOM                       44:01 
    11    2266 JOSÉ NUNES                                     (062) CAMadeira                        47:08 
    12    2162 FRANCISCO JESUS                             70 (062) CAMadeira                        48:26 
    13    2168 MAURO GOMES                                 72 (062) CAMadeira                        52:37 
    14    2364 ANTONIO AMADOR                              58 (073) CMO FUNCHAL                      57:45 
    15    3148 PEDRO GONCALO                                  (039) CP TELECOM                     1:05:12 
    16    3149 FRANCISCO AZEVEDO                           63 (039) CP TELECOM                     1:05:18 



OPT 1  (14)               2.1 km   15 C           

     1     103 LUIS ROSARIO/ J.ANTONIO/CLAUDIA             00 (000) INDIVIDUAL                       29:41 
     2      12 JOSE LUIS/ROSA/ MARIA FREITAS               50 (039) CP TELECOM                       29:59 
     3     115 FATIMA/ CARLOTA                             71 (501) Clube Eskape                     31:44 
     4      22 JORGE/ CATARINA VALENTIM                       (000) INDIVIDUAL                       39:28 
     5      11 MARIA ROCHA/ PEDRO ROCHA                    61 (039) CP TELECOM                       39:35 
     6    3217 RUBINA ROCHA/ FILIPA ROCHA                  81 (073) CMO FUNCHAL                      41:01 
     7      61 LUIS/FLORENTINO/ FERNANDA                      (124) CCD S JOSÉ                       42:31 
     8     111 TANIA LIMA/ ALEXANDRA PIRES                 80 (000) INDIVIDUAL                       43:15 
     9    3775 TERESA/ZAIDA/ GRAÇA                            (124) CCD S JOSÉ                       44:37 
    10      10 ANA LUISA ROCHA/ CARLA ROCHA                71 (039) CP TELECOM                       45:03 
    11      92 ANGELA FONSECA                              79 (062) CAMadeira                        51:09 
    12    4158 JOSÉ DIAS/ LIDIA AFONSO                        (124) CCD S JOSÉ                       55:32 
    13    3781 ELISABETE/ NIVALDA                             (124) CCD S JOSÉ                     1:10:52 

            20 MARIA JOAO FREITAS                             (062) CAMadeira                           mp 



OPT 2  (22)               2.7 km   18 C           

     1     104 DAVID FAZENDEIRO                            79 (000) INDIVIDUAL                       25:19 
     2    4462 MASRIDA/CARMEN/ JAVIER                         (062) CAMadeira                        26:53 
     3    4355 ANA PIMENTA                                    (062) CAMadeira                        30:11 
     4     106 IVONE/ ANABELA                              83 (000) INDIVIDUAL                       31:15 
     5    3981 CRISTINA AZEVEDO                            83 (039) CP TELECOM                       32:31 
     6     114 DUARTE GREGORIO                             61 (501) Clube Eskape                     32:37 
     7     113 NUNO LEAL                                   77 (000) INDIVIDUAL                       33:05 
     8    4298 LUIS GOMES/ CRISTINA FREIRE                 76 (039) CP TELECOM                       33:41 
     9    4297 MORGADO DIAS/ SANDRA GOMES                  71 (039) CP TELECOM                       35:09 
    10     116 ANTONIO JORGE/ FATIMA SOUSA                 59 (501) Clube Eskape                     35:47 
    11     102 MARTA NUNES/ CARLA GONÇALVES                78 (000) INDIVIDUAL                       36:04 
    12    3984 SANDRA/ PAULA VALENTINA                     08 (039) CP TELECOM                       36:32 
    13     110 LUIS MENDES/ JOAO BARREIROS                 76 (000) INDIVIDUAL                       36:40 
    14     107 RODOLFO FERREIRA                            74 (000) INDIVIDUAL                       37:31 
    15     112 MARIA PINHEIRO                              63 (000) INDIVIDUAL                       38:25 
    16     117 CARLOS GOMES                                61 (501) Clube Eskape                     47:47 
    17      15 JOSE FREITAS                                56 (039) CP TELECOM                       51:05 
    18      89 LILIANA MELIM/ GRACA SANTOS                    (062) CAMadeira                        53:03 
    19     105 HENRIQUETA/ DIOGO COSTA                     76 (000) INDIVIDUAL                     1:11:27 
    20     109 MARIANA OLIM                                97 (000) INDIVIDUAL                     1:18:51 

           101 BETINA SOUSA                                89 (000) INDIVIDUAL                          mp 
           108 RENATO/ SUSANA                              79 (000) INDIVIDUAL                         dns