OriParque Temáticosáb 04-07-2009 17:56
Resultscreated by OE2003 © Stephan Krämer 2008

    Pl    Stno Name                                     YB Club                                    Time 



OPT1  (33)                1.7 km   18 C           

     1      31 Ayrton Andrade/ Rui Ornelas                 (152) Q10                              16:09 
     2      19 Chantal/ Joao Gouveia                       (152) Q10                              17:43 
     3    4885 Augusto Pereira                             (062) CAMadeira                        17:59 
     4      47 João Jesus                                  (062) CAMadeira                        19:52 
     5       3 Lucina Barradas/ Sara Jardim                (000) INDIVIDUAL                       20:19 
     6      51 Julio Abreu                                 (073) CMO Funchal                      20:42 
     7    4678 Ana/Tiago/ Maria Rocha                      (039) CP Telecom                       21:05 
     8      15 Antonieta Dias/ Marina Carvalho             (152) Q10                              21:28 
     9    4883 Alexandra Mota/ Maria Machado               (062) CAMadeira                        22:32 
    10      42 Marco/Fernando Canha                        (062) CAMadeira                        22:36 
    11      38 Rute/Marg/Beat/ Silva/Ourives               (062) CAMadeira                        27:04 
    12      37 Adriana Ladeira/ Luis Gomes                 (062) CAMadeira                        27:37 
    13      46 Alexandra/Sara Pinheiro/Ribeiro             (152) Q10                              28:38 
    14       7 José Oliveira/ Rosa Oliveira                (039) CP Telecom                       30:32 
    15      45 Ana/Eva/Amélia Furtado                      (152) Q10                              31:33 
    16      26 António Alex Ornelas                        (152) Q10                              32:04 
    17      29 Sónia Morais/ Liliana Ferreira              (000) INDIVIDUAL                       35:28 
    18    4790 Henriqueta/ Maria Costa                     (062) CAMadeira                        35:44 
    19      50 Joao/ Catarina Vieira                       (062) CAMadeira                        37:16 
    20      40 Ricard/Dan/Carl/ Silva/Ourives              (062) CAMadeira                        38:22 
    21      30 Márcia Andrade                              (000) INDIVIDUAL                       41:28 
    22      44 Cáty/Henrique/Mi Nobrega                    (062) CAMadeira                        53:37 
    23      39 Cristina/ Matilde                           (062) CAMadeira                      1:01:11 

             2 Mario Moniz                                 (000) INDIVIDUAL                          mp 
             6 Claúdia Rocha                               (139) GD Estreito                         mp 
            23 Francisco/Gonçal Luís                       (152) Q10                                 mp 
            25 Vítor Ornelas                               (152) Q10                                 mp 
            41 Alex/Sara/Carmo Canha/Gregorio              (062) CAMadeira                           mp 
            43 Carla/Maria Canha                           (062) CAMadeira                           mp 
             4 Miguel Chicória                             (000) INDIVIDUAL                         dns 
          4679 Maria Rocha                                 (039) CP Telecom                         dns 
          3764 Aida/Rosari/ João Pupo                      (039) CP Telecom                         dns 
            13 Claudia Parrei/ Pedro Parreira              (152) Q10                                dns 



OPT2  (20)                2.0 km   18 C           

     1       1 Paulo Baroca                                (000) INDIVIDUAL                       15:02 
     2      36 Roberto/Joã/Joã/ Silva/Luís/Prioste         (000) INDIVIDUAL                       15:40 
     3      32 Dinarte Freitas                             (000) INDIVIDUAL                       15:45 
     4      28 Anabela Paturro/ Gabriela Ribeiro           (152) Q10                              16:53 
     5    3335 Daniel Faria                                (062) CAMadeira                        17:06 
     6      24 Catarina/ Graça Santos                      (152) Q10                              17:53 
     7    4298 Luís Gomes/ Cristina Freire                 (039) CP Telecom                       18:48 
     8      18 Márcio Capelo                               (152) Q10                              19:51 
     9      52 Ricardo Dias/ Monica Perestrelo             (062) CAMadeira                        20:45 
    10      12 Ivone Ferreira/ Sandra Ferreira             (152) Q10                              21:34 
    11      17 Raquel/Rui/ Sandra Santos                   (152) Q10                              24:08 
    12       8 Susana Gomes/ Diogo Belo                    (062) CAMadeira                        24:44 
    13      48 Sandra Abreu/ Ruben Rodrigues               (062) CAMadeira                        26:29 
    14    4887 Cristina Henriques                          (062) CAMadeira                        28:05 
    15       9 Severino/S./M/J. Olim                       (137) LCM                              31:17 

            33 José Carlos/ Jose Rodrigues                 (152) Q10                                 mp 
          4823 Sandra Miranda                              (062) CAMadeira                          dns 
            14 Maria Crutche/ Frederic Crutchelar          (152) Q10                                dns 
            34 Alexandre Crutchelar                        (152) Q10                                dns 
            35 António Miguel Ornelas                      (152) Q10                                dns 



D15  (13)                 1.7 km   18 C           

     1    4825 Sara Morais                                 (062) CAMadeira                        17:56 
     2    4677 Carla Rocha                                 (039) CP Telecom                       19:51 
     3    4828 Nisia Aguiar                                (139) GD Estreito                      21:18 
     4    4356 Maria Soares                                (062) CAMadeira                        29:33 
     5      11 Nelly Figueira                              (139) GD Estreito                      31:50 
     6    4849 Laura Abreu                                 (039) CP Telecom                       35:02 

            20 Natividade Silva                            (152) Q10                                 mp 
            21 Vanessa Andrade                             (152) Q10                                 mp 
          3312 Adelina Nieves                              (039) CP Telecom                         dns 
          4829 Diana Nunes                                 (139) GD Estreito                        dns 
          4873 Edilma Mendonça                             (152) Q10                                dns 
          4874 Débora Gomes                                (152) Q10                                dns 
          4875 Carolina Luís                               (152) Q10                                dns 



H15  (10)                 1.7 km   18 C           

     1    4162 Luís Azevedo                                (139) GD Estreito                      12:07 
     2    4165 Emanuel Azevedo                             (139) GD Estreito                      14:50 
     3      10 Adriano Adriano                             (139) GD Estreito                      16:23 
     4    4826 Afonso Silva                                (139) GD Estreito                      17:11 
     5    4830 João Silva                                  (139) GD Estreito                      17:29 
     6    4676 Pedro Rocha                                 (039) CP Telecom                       21:27 

          3765 Miguel Correia                              (000) INDIVIDUAL                         dns 
          3331 Joaquim Faria                               (062) CAMadeira                          dns 
          4331 Ricardo Silva                               (139) GD Estreito                        dns 
          4831 Eduardo Silva                               (139) GD Estreito                        dns 



H17  (1)                  2.0 km   18 C           

            27 Vitor Caires                                (152) Q10                                dns 



D21  (10)                 3.3 km   23 C           

     1    3817 Débora Silva                                (073) CMO Funchal                      28:19 
     2    4752 Marina Simplicio                            (152) Q10                              31:41 
     3    4869 Tânia Lima                                  (152) Q10                              34:47 
     4    3713 Susana Graça                                (062) CAMadeira                        36:29 
     5    3286 Donita Barradas                             (073) CMO Funchal                      37:46 
     6    3715 Filipa Sousa                                (073) CMO Funchal                      42:03 
     7    4870 Maria Pinheiro                              (152) Q10                              42:35 
     8    3210 Ni Perdigão                                 (073) CMO Funchal                      43:10 
     9    4195 Susana Silva                                (062) CAMadeira                      1:02:37 

          4876 Alexandra Pires                             (152) Q10                                dns 



H21  (18)                 3.7 km   25 C           

     1    3785 Nelson Baroca                               (062) CAMadeira                        21:39 
     2    4197 Miguel Gonçalves                            (062) CAMadeira                        24:18 
     3    4213 Emanuel Costa                               (062) CAMadeira                        24:44 
     4    2150 Xavier Vieira                               (062) CAMadeira                        24:57 
     5    2161 Sidónio Jesus                               (062) CAMadeira                        26:05 
     6    2151 Bruno Berenguer                             (139) GD Estreito                      27:37 
     7    2983 João Gomes                                  (062) CAMadeira                        29:10 
     8    4212 Duarte Henriques                            (062) CAMadeira                        30:07 
     9    2323 Afonso Freitas                              (062) CAMadeira                        30:50 
    10    3712 Dinis Ferreira                              (062) CAMadeira                        31:00 
    11    2512 Vitor Sousa                                 (073) CMO Funchal                      32:57 
    12    4872 Gabriel Figueira                            (152) Q10                              33:37 
    13    4198 Sérgio Lopes                                (073) CMO Funchal                      34:20 
    14    4871 João Barreiros                              (152) Q10                              36:00 

          4793 Marco S                                     (062) CAMadeira                          dns 
          3027 Pedro Alves                                 (062) CAMadeira                          dns 
          3026 Orlando Barros                              (139) GD Estreito                        dns 
            22 Vitor Conceição                             (152) Q10                                dns 



H35  (15)                 3.3 km   23 C           

     1    2263 Duarte Andrade                              (073) CMO Funchal                      19:50 
     2    2156 Nuno Gonçalves                              (073) CMO Funchal                      23:45 
     3    2141 Sérgio Perdigão                             (073) CMO Funchal                      23:57 
     4    2288 João Soares                                 (062) CAMadeira                        24:19 
     5    2982 Frederico Jesus                             (062) CAMadeira                        24:36 
     6    3711 Sandro Rodrigues                            (062) CAMadeira                        30:03 
     7    2264 Carlos Morais                               (062) CAMadeira                        30:15 
     8    3983 José Sardinha                               (039) CP Telecom                       33:49 
     9       5 Rodolfo Ferreira                            (000) INDIVIDUAL                       34:52 
    10    2162 Francisco Jesus                             (062) CAMadeira                        39:30 
    11    4792 José Rosário                                (062) CAMadeira                        44:31 
    12    4196 Carlos Silva                                (062) CAMadeira                        46:26 

          2092 António Ferro                               (062) CAMadeira                           mp 
          3148 Pedro Gonçalo                               (039) CP Telecom                         dns 
          4822 Fernando Pacheco                            (062) CAMadeira                          dns