Ori Sprint Caniçalter 30-06-2009 1:11
Resultscreated by OE2003 © Stephan Krämer 2007

   Pl   Stno Name                                   YB Club                             Time 



D15  (1)                  1.3 km   16 C           

    1   4825 SARA MORAIS                               (062) CAMadeira                 19:20 



H15  (4)                  1.3 km   16 C           

    1   4676 PEDRO ROCHA                               (039) CP TELECOM                14:17 
    2   4165 EMANUEL AZEVEDO                           (139) GD Estreito               14:18 
    3   4791 DIOGO COSTA                            98 (062) CAMadeira                 17:13 
    4   4826 ADRIANO ABREU                             (139) GD Estreito               20:07 



H17  (2)                  2.2 km   20 C           

    1   4080 DAVID ALVES                               (150) ADRAP                     27:23 
    2     19 JULIAN CRUTCHELAR                         (000) INDIVIDUAL                41:49 



H21  (15)                 3.2 km   21 C           

    1   3785 NELSON BAROCA                          80 (062) CAMadeira                 25:24 
    2   2161 SIDÓNIO JESUS                          78 (062) CAMadeira                 26:32 
    3   3026 ORLANDO BARROS                            (139) GD Estreito               27:05 
    4   4492 MAURÍCIO MENDES                        77 (152) Q10                       27:48 
    5   2983 JOAO GOMES                                (062) CAMadeira                 29:09 
    6   2151 BRUNO BERENGUER                           (139) GD Estreito               29:20 
    7   3712 DINIS FERREIRA                         76 (062) CAMadeira                 29:24 
    8   4213 EMANUEL COSTA                          77 (062) CAMadeira                 30:09 
    9   4212 DUARTE HENRIQUES                       88 (062) CAMadeira                 31:10 
   10   2512 VITOR SOUSA                            74 (073) CMO FUNCHAL               34:28 
   11   2323 AFONSO FREITAS                         80 (062) CAMadeira                 35:33 
   12   4812 LINO ALVES                                (150) ADRAP                     37:30 
   13   2773 MARCO VIEIRA                           78 (073) CMO FUNCHAL               37:38 

        3288 NUNO CÂMARA                            87 (073) CMO FUNCHAL                  mp 
        2135 HONORIO TEIXEIRA                          (073) CMO FUNCHAL                  mp 



D21  (7)                  3.1 km   24 C           

    1   3713 SUSANA GRAÇA                           76 (062) CAMadeira                 46:04 
    2   3289 MARISA CÂMARA                          88 (073) CMO FUNCHAL               46:34 
    3   3286 DONITA BARRADAS                        79 (073) CMO FUNCHAL               47:26 
    4   4790 HENRIQUETA COSTA                       76 (062) CAMadeira                 47:48 
    5   4870 MARIA PINHEIRO                         93 (152) Q10                       54:54 
    6   3584 ANA ABREU                              65 (039) CP TELECOM              1:03:44 

        4752 MARINA SIMPLICIO                       78 (152) Q10                          mp 



H35  (5)                  3.1 km   21 C           

    1   2150 XAVIER VIEIRA                          69 (062) CAMadeira                 23:34 
    2   2982 FREDERICO JESUS                        72 (062) CAMadeira                 27:20 
    3   3711 SANDRO RODRIGUES                       71 (062) CAMadeira                 29:18 
    4   2156 NUNO GONÇALVES                         66 (073) CMO FUNCHAL               29:25 
    5   2141 SÉRGIO PERDIGÃO                        72 (073) CMO FUNCHAL               30:39 



H45  (7)                  3.1 km   24 C           

    1   2111 RAMIRO ALVES                              (150) ADRAP                     29:11 
    2   2266 JOSÉ NUNES                             61 (062) CAMadeira                 31:11 
    3   3983 JOSÉ SARDINHA                             (039) CP TELECOM                39:10 
    4   2264 CARLOS MORAIS                             (062) CAMadeira                 39:14 
    5   3147 EMANUEL ABREU                          61 (039) CP TELECOM                44:11 
    6   4196 CARLOS SILVA                           62 (062) CAMadeira                 57:55 

        3348 PEDRO GONÇALO                             (039) CP TELECOM                  dns 



OPT1  (12)                1.5 km   19 C           

    1     16 JOSE SILVA/ ANTONIO                       (000) INDIVIDUAL                18:40 
    2   4813 RUI ALVES                                 (150) ADRAP                     20:17 
    3      2 HUGO PASCOAL                           89 (000) INDIVIDUAL                22:30 
    4   4341 JOSÉ FREITAS/ MARIA AZEVEDO            56 (039) CP TELECOM                25:18 
    5   4679 MARIA ROCHA/ CARLA/TIAGO                  (039) CP TELECOM                25:29 
    6   1000 JOÃO VIEIRA                               (062) CAMadeira                 26:38 
    7   4888 MARIA FRANCO                           63 (062) CAMadeira                 31:04 
    8     20 ALEXANDRE CRUTCHELAR                      (000) INDIVIDUAL                52:52 
    9     17 JOAO ALVES/ MANUEL                        (000) INDIVIDUAL              1:02:42 

           3 MIGUEL CHICÓRIA                        75 (000) INDIVIDUAL                   mp 
          18 MARIA MARQUES/ FREDERIC CRUTCHELAR        (000) INDIVIDUAL                   mp 
        4678 ANA ROCHA/ TIAGO ROCHA                    (039) CP TELECOM                  dns 



OPT2  (13)                2.2 km   20 C           

    1   4667 EMANUEL BARRETO                           (150) ADRAP                     22:13 
    2     10 PAULO BAROCA                           82 (000) INDIVIDUAL                23:00 
    3     14 MARTA NUNES                               (062) CAMadeira                 23:03 
    4   3149 FRANCISCO AZEVEDO                      63 (062) CAMadeira                 23:17 
    5   4298 LUIS GOMES/ CRISTINA FREIRE            76 (039) CP TELECOM                24:56 
    6   4664 ALITO LEÇA                                (150) ADRAP                     25:04 
    7   3150 EUGÉNIA AZEVEDO                        65 (039) CP TELECOM                27:22 
    8      6 DINARTE FREITAS/ HENRIQUE FREITAS      73 (000) INDIVIDUAL                30:25 
    9     11 SEVERINO/SONIA/ MARIANA/JOAO           61 (137) LCM                       41:02 
   10   4887 CRISTINA HENRIQUES                     83 (062) CAMadeira                 45:06 
   11   3217 RUBINA ROCHA                           81 (073) CMO FUNCHAL               45:15 

           8 NÉLIO FREITAS/ ALEXANDRE FREITAS       71 (000) INDIVIDUAL                   mp 
        3335 DANIEL FARIA                           77 (062) CAMadeira                    mp