Dia Nacional da Orientação - Funchaldom 08-05-2011 23:29
Resultscreated by OE2003 © Stephan Krämer 2007

   Pl   Stno Name                                   YB Club                             Time 



Iniciados  (10)           0.8 km   22 C           

    1   5103 DIOGO BELO                             98 (062) CAMadeira                  9:17 
    2   4791 DIOGO COSTA                            98 (062) CAMadeira                 10:33 
    3     12 VANESSA ANDRADE                           (152) CDES                      10:57 
    4   4820 GONCALO TAVARES                        98 (062) CAMadeira                 12:09 
    5   4676 PEDRO ROCHA                            97 (039) CP TELECOM                14:10 
    6   4677 CARLA ROCHA                            97 (039) CP TELECOM                14:36 
    7     11 ANA CAROLINA                              (152) CDES                      15:58 
    8     28 MARIA SOARES                              (062) CAMadeira                 17:06 
    9     14 CHANTAL GOUVEIA                           (152) CDES                      21:16 
   10      3 TIAGO ROCHA                            00 (039) CP TELECOM                22:13 



Jovens  (6)               1.0 km   26 C           

    1      7 RAFAEL MENDES                          91 (137) LCM                       10:40 
    2   5267 FILIPE FERNANDES                       97 (137) LCM                       19:09 
    3      8 DIOGO SILVA                            91 (137) LCM                       22:39 
    4     15 JOAO ORNELAS                              (152) CDES                      23:11 
    5     16 ALEXANDRE CRUTCHELAR                      (152) CDES                      27:08 

          10 GONCALO OLIM                              (062) CAMadeira                   dns 



Seniores Femininos  (6)   1.7 km   29 C           

    1     25 PAULA RODRIGUES                           (073) CMO FUNCHAL               27:07 
    2     17 ELISABETE ALVES                           (062) CAMadeira                 29:12 
    3   3584 ANA ABREU                              65 (039) CP TELECOM                32:22 
    4   4790 HENRIQUETA COSTA                       76 (062) CAMadeira                 33:54 

        4679 MARIA ROCHA                            61 (039) CP TELECOM                   mp 
        4195 SUSANA SILVA                           62 (062) CAMadeira                   dns 



Seniores Masculinos  (6)  1.7 km   29 C           

    1      9 NELSON BAROCA                             (062) CAMadeira                 19:09 
    2   2983 JOAO GOMES                             78 (062) CAMadeira                 20:52 
    3     29 GONCALO SILVA                             (062) CAMadeira                 24:18 
    4      2 SERGIO LOPES                           79 (073) CMO FUNCHAL               24:19 
    5     30 BRUNO MENDES                              (062) CAMadeira                 24:33 

        2151 BRUNO PESTANA                          78 (062) CAMadeira                    mp 



Veteranos Masculinos  (7) 1.7 km   29 C           

    1   4667 EMANUEL BARRETO                        66 (062) CAMadeira                 23:42 
    2   3983 JOSE SARDINHA                          64 (039) CP TELECOM                25:11 
    3     27 JOAO SOARES                               (062) CAMadeira                 27:03 
    4     23 JOSE NUNES                                (062) CAMadeira                 27:20 
    5   2168 MAURO GOMES                            72 (062) CAMadeira                 29:08 
    6   4196 CARLOS SILVA                           62 (062) CAMadeira                 32:27 

        3147 EMANUEL ABREU                          61 (039) CP TELECOM                  dns 



Promoção 1  (6)           0.8 km   22 C           

    1      6 CATIA/DIOGO/ ENIO CAMACHO              84 (001) INDIVIDUAL                15:01 
    2     19 CRISTINA HENRIQUES                        (062) CAMadeira                 15:37 
    3     18 DAVID LEAL/ INES LEAL                     (073) CMO FUNCHAL               17:43 
    4      4 INES FERNANDES/ AFONSO FERNANDES       72 (001) INDIVIDUAL                17:55 
    5     21 VASCO ANDRE                               (001) INDIVIDUAL                18:55 
    6      5 JOSE OLIVEIRA/ ROSA OLIVEIRA           50 (039) CP TELECOM                24:10 



Promoção 2  (11)          1.0 km   26 C           

    1     20 LUIS ROMAO                                (001) INDIVIDUAL                12:09 
    2   4789 MARTA NUNES/ CARLA GONCALVES           78 (062) CAMadeira                 17:28 
    3   4341 JOSE FREITAS                           56 (039) CP TELECOM                19:45 
    4   4298 LUIS GOMES/ CRISTINA FREIRE            76 (039) CP TELECOM                21:22 
    5     22 LUIS/TANIA/ RITA                          (152) CDES                      23:51 
    6   5336 ANTONIO/PAULA/ MARIA COSTA             53 (062) CAMadeira                 24:21 
    7     24 CARLOS MORAIS/ BEATRIZ MORAIS             (062) CAMadeira                 32:29 

           1 JOANA REIS                             78 (062) CAMadeira                    mp 
        4824 FABIO PESTANA                          76 (062) CAMadeira                    mp 
        4821 SONIA GOMES                            77 (062) CAMadeira                    mp 
          26 GABRIEL FERNANDES                         (001) INDIVIDUAL                   mp